مدلسازی ترمودینامیکی و موازنه انرژی متانیزاسیون مستقیم گلیسرول برای تولید Bio-SNG

چکیده مقاله :
هنگامی که هزینه فرآوری گلیسرول از ارزش گلیسرول فراوری شده بیشتر باشد می تواند آن را به عنوان یک محصول پسماند در نظر گرفت. در این شرایط، تبدیل گلیسرول به یک بردار انرژی می تواند مفیدتر باشد. هدف از این مطالعه طراحی و ارزیابی امکان انجام یک فرآیند اصلاح گلیسرول با دمای پایین بخار (GLT-SR) است. GLT-SR نوع جدیدی از متان سازی (methanation) مستقیم است که سوخت بیوگاز تجدید پذیر غنی از CH4 (Bio-SNG) تولید می کند که می تواند جایگزین مصرف گاز طبیعی فعلی مرتبط با محصولات بیودیزل شود.
در این مطالعه، مدلسازی ترمودینامیکی برای تعیین شرایطی که مناسب تولید محصول CH4 است و کربن را به زیر 600 K کاهش می دهد، انجام شده است و همچنین تاثیر نسبت بخار مولی به کربن (S / C) و فشار روی زیست توده برای راندمان سوختی یک تاسیسات GLT-SR با استفاده از نرم افزار پردازش شیمیایی Aspen Plus® (V8.8) بررسی گردیده است. عملیات در 8 اتمسفر باعث افزایش تبدیل به CH4 گردید، در همان زمان دمای اصلاح کنندۀ خروجی به حداقل رسیده و دستیابی به دمای ورودی مورد نیاز برای عملیات کاتالیزور، محقق می شود.
Bio-SNG تولید شده دارای LHV برابر با 16.7MJ kg-1 است و دارای خواصی مانند گاز محل دفع زباله و بیوگاز است. موازنۀ انرژی فرایند مشخص کرد که برق مورد تقاضا به دلیل مصرف انرژی کم پمپ ها و فن ها و عدم نیاز به کمپرسور، ناچیز است. با انجام عملیات در 8 اتمسفر، تولید Bio-SNG در تاسیسات GLT-SR دارای ظرفیت تامین 30٪ از نیاز به گاز طبیعی است که 8.9٪ از مجموع نیاز به انرژی، از مزرعه تا مصرف برای تولید بیودیزل سویا را تشکیل می دهد.

توضیحات تکمیلی :

مقاله ISI ترجمه شده
سال انتشار:2018
ترجمه شده به فارسی با فرمت Word
فایل ISI انگلیسی اصلی ، دسترسی رایگان با فرمت Pdf
تعداد صفحات فایل ISI انگلیسی اصلی: 10 صفحه عنوان فایل ISI انگلیسی:
Thermodynamic modelling and energy balance of direct methanation of
glycerol for Bio-SNG production
تعداد صفحات ترجمه شده به فارسی فایل ورد : 38 صفحه

نویسندگان/توضیحات : سال انتشار 2018 \ مقاله ISI ترجمه شده به فارسی با فرمت Word به همراه اصل مقاله ISI نویسندگان: Robert Whitea,⁎, Valerie Dupontb, Timothy Cockerillc
تاریخ ارسال : 1398/01/18
تعداد بازدید : 578
کلمات کلیدی : Low temperature Steam reforming Glycerol Direct methanation Bio-SNG Soybean biodiesel
تعداد صفحات : 38
نظرات کاربران در مورد این آگهی
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نگردیده است .
ارسال پیام